התנדבות

המרכז הארצי להצלת צבי ים, רשות הטבע והגנים, הינו בית חולים ומתקן שיקומי לצבי ים פגועים. המרכז מטפל מידי שנה בכ-160 צבי ים חומים וירוקים, המושבים לטבע עם תום תקופת השיקום.
 
במקביל, מפעיל מרכז ההצלה גרעין רבייה לצב הים הירוק, שמטרתו להגדיל ולאושש את אוכלוסיית צב הים הירוק בים התיכון הנמצאת בסכנת הכחדה.
 
פעילותם של המתנדבים/ות במרכז ההצלה הינה הכרחית וחשובה. ההתנדבות מאפשרת להם/ן להיות מעורבים ולקחת חלק פעיל בשמירת ערכי הטבע בישראל.
מרכז ההצלה אינו פינת ליטוף! צבי ים הינם חיות בר ואנו משתדלים לצמצם מגע אדם ככל הניתן, רק לצורך מתן טיפול רפואי, מעקב ושיקום.
אנא קראו בעיון את פרטי ההתנדבות כאן, ומלאו את השאלון המופיע בסוף העמוד.
 
אנחנו בתהליך יצירת מאגר מתנדבים/ות, וכאשר נצטרך מתנדבים חדשים ניצור קשר עם המועמדים/ות המתאימים. זה יכול לקחת זמן עד שניצור קשר, מתנצלים מראש!

צילום: יניב לוי

הכירו את המתנדבים שלנו

Eden Machnai.jpg

עדן מחנאי מתנדבת במרכז הארצי להצלת צבי הים כבר שנה וחצי,

ותמיד מגיעה אליו עם חיוך מצד לצד ועם המוטו: "אין זמן הכנה לחיים, יש זמן של חיים" - א.ד. גורדון.

עדן שומרת על הטבע "כי כדור הארץ יש רק אחד", וכשהיא לא מתנדבת עם צבי הים, היא לומדת במכינה לתואר בביולוגיה ימית ומקשיבה למוזיקה מהניינטיז בדיסקמן.

חוץ מזה, כדאי שתדעו שהצב האהוב עליה הוא ליאורי "כי הוא מלך" :)

דליה חלפון היא מתנדבת במרכז הארצי להצלת צבי-הים  כבר 8 שנים (!)  ומגיעה אלינו עם המוטו: " חיה ותן לחיות..." 


דליה שומרת על הטבע כי זה העולם שלנו ואין לנו אחר. כל צעד קטן עוזר בגדול. כשצב ים פגוע מגיע למרכז להצלת צבי ים, מטופל וחוזר לתפקוד מלא, ומשוחרר חזרה לים זאת הרגשה נפלאה! 


כשהיא לא מתנדבת עם צבי הים, דליה עוסקת במסחר אונליין.


צב הים האהוב על דליה היא לולו-למון - צבה חומה מתוקה שמראה סימני שיקום לאחר פגיעת ראש, התחילה לאכול עם קצת עזרה. בתקווה שבעתיד תשתקם לגמרי ותשוחרר חזרה לים.

דליה חלפון.png

מתנדבי מרכז ההצלה. צילום: יניב לוי.

אוהד.jpg

אוהד סביר הוא מתנדב ב המרכז הארצי להצלת צבי הים כבר 8 שנים, ומגיע אליו בחיוך שובה לב ועם מוטו של גיבור על: "תמיד תהיה אתה, אלא אם אתה יכול להיות באטמן – ואם זה המקרה, תמיד תהיה באטמן".
 

אוהד דוגל בשמירה על הטבע כי "אנחנו לא יורשים את העולם מההורים שלנו, אלא רק שואלים אותו לזמן קצר מהילדים שלנו", וכשהוא לא מתנדב עם צבי הים, תמצאו אותו עובד בהייטק, מטייל בהרים ומתמודד עם התמכרות קשה לפיצה (כמו צב נינג'ה אמיתי).
 

הצב האהוב עליו הוא אריק, צב ים חום שהגיע למרכז ההצלה בתת משקל ויצא ממנו שמנמן עם סנטר כפול

טל מאיר הוא מתנדב בהמרכז הארצי להצלת צבי הים מזה כ-4 חודשים, ומגיע אליו תמיד מחויך השכם בבוקר עם המוטו: "מה שצריך לקרות יקרה, ומה שלא קורה – אעזור לו לקרות".
 

טל חובב טבע, ספורט ושיווק, וכשהוא לא מתנדב עם צבי הים, תמצאו אותו יוצר תוכן קריאייטיבי כעצמאי, מנהל את מחלקת המרקום של עמותת SpaceIL ורץ למרחקים ארוכים.
 

הצב האהוב עליו הוא חופש, צב ים ירוק שאיבד 2 גפיים לאחר הסתבכות בפסולת ונמצא במרכז ההצלה שנים רבות. טל מקפיד לדבר איתו ולדרוש בשלומו בכל הזדמנות.

טל מאיר.jpeg
דן קרדי.png

דן קרדי הוא מתנדב במרכז הארצי להצלת צבי הים מ-2019, ומגיע אליו עם חיוך בלב ועל הפנים, ועם המוטו: "הכללים נועדו כדי שנוכל לחיות יחד, אבל אם חיים רק לפי הכללים אין טעם לחיות".


דן חובב היסטוריה ופילוסופיה, וכשהוא לא מתנדב עם צבי הים, תמצאו אותו מגדל תבלינים, מבשל אוכל אסיאתי, חולם על פרויקט בראשית, כותב ספר "תובנות בגיל 50" ומבלה בים.
 

הצבים האהובים עליו הם "צבי הקייטנה", המהווים את דור העתיד של גרעין הרבייה והמשך שרידתו של צב הים הירוק. 

צילום תמונה ראשית: יניב לוי