top of page
%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%94%20%D7%9C%

ביקור במרכז ההצלה

כחלק מפעילות ההסברה של מרכז ההצלה, ובמטרה לחנך לאהבת הטבע ושמירתו, מרכז ההצלה פותח את שעריו למבקרים במסגרת סיורים מודרכים. אנו מזמינים אתכם להתאהב בבעל חיים פרה-היסטורי, מרשים ואצילי, ולהפוך לשגרירים של שמירת הים והטבע.

מה בסיור?

הסיור נפתח בהרצאה על צבי הים, מחזור חייהם והאיומים המסכנים את הישרדותם. במסגרת ההרצאה נלמד גם על ההיסטוריה של מרכז ההצלה והמאמצים הנעשים כיום לשימור אוכלוסיית צבי הים התיכון. בתום ההרצאה נסייר בחצר מרכז ההצלה, נפגוש מקרוב את הצבים בשיקום ונשמע את סיפוריהם. נלמד כיצד ניתן להימנע מפגיעה בצבי הים ומה עושים כשנתקלים בצב במצוקה.

נוסף על הסיור במרכז ההצלה, ניתן לשלב גם סיור בחוף הים, או בנחל אלכסנדר:

הסיור בחוף הים מתקיים לאורך חוף בית ינאי הסמוך, להיכרות עם עולמם של צבי הים בישראל והבעיות עימן הם מתמודדים, כמו גם היכרות עם בית הגידול העשיר המתקיים בחוף. הפעילות כוללת משחק תפקידים חוויתי להיכרות עם  מחזור חיי הצב והקשר לאדם.

במסגרת הסיור בנחל אלכסנדר נלמד על ההשלכות האקולוגיות של קיומה של תחנת האכלה על אוכלוסית הצבים הרכים בנחל, ונפגוש את הצבים המאכלסים אותו בסביבתם הטבעית.

כחלק מפעילות ההסברה של מרכז ההצלה, ובמטרה לחנך לאהבת הטבע ושמירתו, מרכז ההצלה מקיים סיורים מודרכים למבקרים.

בימים אלה עובר המרכז הארצי להצלת צבי ים שדרוג ושיפוצים, ולכן לצערנו לא נקיים סיורים בשנה הקרובה. עמכם הסליחה!

עם זאת, מרכז ההצלה ממשיך לתפקד כבית חולים לצבי ים פגועים ובכל מקרה שמוצאים צב ים במצוקה יש לדווח מיד למוקד רשות הטבע והגנים 3639* ולהביא את הצב אלינו לטיפול. תודה!

תצפית על צבים רכים בנחל אלכסנדר. צילום: יניב לוי

למי מיועד הסיור?

המפגש עם צבי הים המשתקמים מרגש בכל גיל! עם זאת, היות שהסיור כולל הרצאה, ומתקיים במתחם המתנהל כבית חולים הלכה למעשה, ההשתתפות אינה מומלצת לילדים מתחת לגיל 5.

 

למידע נוסף ותיאום סיור לקבוצה, אנא פנו ליחידת ההדרכה בטלפון 08-6220835.

למבקרים פרטיים, אנא פנו למוקד הסיורים בטלפון 3639*

צילום תמונה ראשית: טל קרן

bottom of page